Pieces of me

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Našla som myšlienku zabudnutú, ako magnetkou o chladničku pripnutú na Azete. Ach, bože, hriešna duša rada osud pokúša.

Od 16.3.2010, keď opustila moju myseľ, čakala tam na pochopenie. A našla ho v svojom stvoriteľovi. Kde inde by dnes mohla?

Jediné skutočno je miznúca hmla
Za ktorú sa skrývaš s úsmevom dieťaťa
A očami vraha
Nevinnosť vo vetách
Jed v slovách
Myslíš si, že zrkadlá hovoria pravdu
Ale to len preto, že nerozumieš ich ironickému jazyku
Si blázon, ktorému kazajka nestačí
A smrť je priveľa dobra naraz


Moje myšlienky | stály odkaz

Komentáre

 1. Myslíš si, že zrkadlá hovoria pravdu
  Ale to len preto, že nerozumieš ich ironickému jazyku

  co znamena metafora "ironicky jazyk zrkadiel"? Ake zrkadla si mala na mysly? Inak, je to velmi pekne :)
  publikované: 17.05.2010 22:01 | autor: helloboy88 (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. Responsum
  Nie, to ty si miznúca hmla
  Ktorú skutočno núti umierať
  Ja som tu, len ma nevidíš
  Ty, s úsmevom vraha a očami nevinného dieťaťa
  Nevinnosť v ladnosti
  Nebezpečne chladná
  Preto sa nepozerám do zrkadiel, ale na Teba
  Voči Tvojmu ironickému jazyku som odolný
  Som blázon, ale kvôli komu?
  Čo je mea culpa? To, že sa Tvoj alebo môj svet nezmestí do škatuľky na šperky?
  Nie
  Obaja sme blázni, pretože si nedoprajeme priveľa dobra naraz
  publikované: 18.05.2010 19:40 | autor: Augustus (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. 4 helloboy88
  Ironicky jazyk zrkadiel je to, co my povazujeme za pravdu: nas obraz. Bud to,ze sme nadherni alebo to, ze nadherni nie sme. Zrkadla sa nam svojim ironickym jazykom smeju a to iste robia ludia - pozeraju sa iba na to, co vidia len ocami.
  V tomto pripade - v pripade mojho volneho versa naznacujem to, ze sa jedna o konkretnu osobu, ktora zrkadlam veri mozno vo veci vlastneho vzhladu, mozno v nazore na inych. Nepoviem Ti viac, o tom je volny vers. Ak budem chciet myslienku napisat priamo bez toho, aby si sa nad tym musel zamyslat a vyuzivat aj vlastnu fantaziu a hladat suvislosti, tak ju tak napisem. :)
  publikované: 19.05.2010 19:25 | autor: Vera (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. 4 Augustus
  Vidim, ze pises velmi dosledne , o tom svedci Tvoj sposob pisania. Alebo len kopirujes mna? Velke pismena v zamenach ako Ti/Vas/Tebe, tak sa pisu listy a spravy, a tak ich pisem iba ja (zo vsetkych ludi, ktorych poznam), co v mojom mysleni znamena, ze tym danej osobe preukazujem uctu.
  Ak pises dosledne, je pravdepodobne, ze si dosledny vo vsetkych veciach, na ktorych Ti zalezi. Z vyssie spomenuteho usudzujem, ze Ta nepoznam, ale z Tvojich slov si mozem lahko domysliet, ze sme sa uz osobne stretli, trebars len v meste ked si kazdy siel za cielom vlastnej cesty.
  Skutocno nuti umierat slabych, ktori privela snivaju, a preto primalo ziju. Primalo ziju, pretoze nechcu zit skutocnom, nevyhovuje im.

  Chlad zatial zahasil kazdy ohen a odohnal vsetky pokrytecke krysy :)
  publikované: 19.05.2010 19:35 | autor: Vera (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. ...
  Vidím, že patríš medzi tých pozornejších. Nie, nekopírujem Ťa, nepotrebujem hľadať niečo spoločné medzi nami a nebude to mať pokračovanie aké býva zámerom navodzovania pocitu, že si rozumieme a že niet na Zemi dokonalejšieho človeka, ktorý by sa k Tebe viacej hodil, aby sa zabavil a potom Ťa odhodil ako čosi nečisté. Ak si budeme podobní, tak nie mojou vinou, ale vinou nás oboch :)
  Na veľké začiatočné písmená osobných zámen mám podobný názor, k tomu nemám čo viac dodať. Skutočne sa snažím byť dôsledný, pretože len snahou o pokrok zaznamenáme pokrok a ten sa týka aj maličkostí. Z nich rastú veľké veci, ako si sama spomínala v ktoromsi zo svojich článkov.
  Ďalšia moja odpoveď bude opäť kladná: stretli sme sa. Keby len raz... Mnohokrát. Ale ty kráčaš rýchlo a ak sa nepozeráš pod nohy, pozeráš sa do neznáma. Výnimky sú zjavne Tvoje piatky a soboty, keď je možné zastihnúť Ťa v gotickom oblečení. Ožijú ti oči, aj ty celá si akási iná.
  Musíš sa cítiť osamelo, zvláštne krásna medzi toľkou ničotou, hlúpymi pohľadmi a ešte hlúpejšími rečami.
  Priveľa snívaš, to áno, ale slabá rozhodne nie si. To presvitá z vnútra človeka na jeho zovňajšok. Si len nešťastná, snáď..
  To je to, čo vidím, keď prechádzaš okolo mňa. Niekedy blízko, niekedy ďaleko.
  publikované: 22.05.2010 11:29 | autor: Augustus (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. 4 Augustus
  Zaujimave, ale bohuzial neviem kto si, prepac.
  Nemam dovod si vsimat ludi, nie su taki jedinecni ako si myslia aby uputai moju pozornost. Radsej uvazujem a necham sa pohltit vlastnymi myslienkami nez by som sa mala sustredovat na okolie :)
  Ano vynimky su moje piatky a soboty, moj Sabbath dvojdnovy púrave preto, ze pocas pracovnych dni chodim do skoly a nechcem putat pozornost. V meste je viacej ludi a mozem si vyberat vecerne hodiny ked sa v nom zjavim. V gotickom sa citim dobre, som lavacka a lavaci su vadni, treba na mna brat ohlad.
  Co Ti budem hovorit... samozrejme, ze sa citim osamelo. Ale davat to vecne najavo k nicomu nevedie. Tak sa usmievam ajked na to nemam naladu. Napis mi prosim Ta na icq, poslala som Ti cislo na Azete.
  publikované: 23.05.2010 17:40 | autor: Vera (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. http://vera.blog.sk/detail-nasla-som-myslienku-zabudnutu--ako-magnetkou-o-chladnicku-pripnutu-na-azete.-ach--boze--hriesna-dusa-rada-osud-pokusa.-.html?a=f97a32e6e58f2eec206582f4f7f1f270
  biely kriz , zastavka putnikov..
  uz NEPIIIIIIIIIIIIIIIIS!!!!!!!!!
  publikované: 12.07.2010 03:23 | autor: natur99 (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. 4 natur99
  Stop me if you can :)
  publikované: 12.07.2010 14:51 | autor: Vera (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014